היפוספדיאס 03.08.2022

סיבוכים לאחר ניתוח בילדים עם היפוספדיאס קריבני וקורדי חמור

גורמי הסיכון הקשורים לסיבוכים לאחר טרנסקציה של לוחית השופכה עם קורדי חמור בילדים

ילד באשפוז מקבל טיפול רפואי. אילוסטרציה

מטרת המחקר היתה לזהות את גורמי הסיכון הקשורים לפיתוח סיבוכים לאחר טרנסקציה של  לוחית השופכה עם קורדי חמור. החוקרים השתמשו במאגר נתונים פרוספקטיבי וזיהו 493 מטופלים עם היפוספדיאס קריבני וקורדי חמור אשר עברו טרנסקציה של  לוחית השופכה ותיקון ראשוני של היפוספדיאס בשנים 2011 ו-2021.

כל המטופלים עברו אורתרופלסטיה עם תקופת מעקב של >12 חודשים. הקשר בין המשתנים (גיל, טכניקה ניתוחית, אורך הפגם בשופכה, ונפח ניתוחים של המנתח) לסיבוכים לאחר הניתוח (פיסטולות, היצרויות בשופכה, דיברטיקולה ופעירה של העטרה) נותח.

תוצאות המחקר הראו כי 133 (26.9%) מטופלים היו עם סיבוכים לאחר הניתוח. כמו כן, ניתוחים חד ורב  משתנים הראו כי מיקום קריבני של פתח השופכה טרם הניתוח, תיקון בשלב אחד, אורך גדול יותר של פגם בשופכה ונפח ניתוחים קטן יותר של המנתח היוו גורמי סיכון משמעותיים לסיבוכים לאחר הניתוח. בנוסף, פגם בשופכה של ≥4.55 סנטימטר נמצא כערך סף המיטבי לניבויי סיבוכים לאחר הניתוח.

החוקרים סיכמו כי מיקום קריבני של פתח השופכה טרם הניתוח, תיקון בשלב אחד, אורך גדול יותר של פגם בשופכה ונפח ניתוחים קטן יותר של המנתח היו גורמי סיכון משמעותיים לסיבוכים לאחר הניתוח אצל מטופלים עם היפוספדיאס קריבני וקורדי חמור אשר עברו טרנסקציה של  לוחית השופכה. פגם בשופכה של ≥4.55 סנטימטר היה קשור משמעותית לסיבוכים.

מקור:

Zhou et. al (2022) International Journal of Urology DOI: https://doi.org/10.1111/iju.14986

נושאים קשורים:  היפוספדיאס,  ניתוח,  סיבוכים,  מחקרים,  ילדים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו