השמנה במנופאוזה 07.02.2022

השמנה במנופאוזה והגורמים לה – תפיסות ואמונות של נשים

נשים בגיל המעבר נתקלות במחסומים ואתגרים רבים הקשורים לירידה במשקל - הבנה של מחסומים אלה יכולה להיות שימושית במהלך תכנון אסטרטגיות לשמירה על משקל תקין

השמנה בנשים. אילוסטרציה

מטרת המחקר היתה להבין את תפיסותיהן ואמונותיהן של נשים פרי-מנופאוזאליות לגבי מצב משקל הגוף שלהן, ולהעריך את המחסומים והדרכים לירידה במשקל.

החוקרים יזמו חמש קבוצות מיקוד אשר כללו 23 נשים בגיל המעבר. הדיונים בקבוצות נערכו במטרה להבין את החוויות של הנשים בהקשר של שמירה על משקל במהלך גיל המעבר. הדיונים הוקלטו ותומללו ולאחר מכן בוצע ניתוח של התמלילים על מנת להסיק מסקנות.

תוצאות המחקר הצביעו על מספר תפיסות לגבי גורמים לעלייה במשקל כמו קושי בשמירה על פעילות גופנית, דפוסי אכילה לא בריאים, אכילת יתר ומנהגים דתיים ותרבותיים. בנוסף, מראה ותפיסה לגבי השפעות בריאותיות של המשקל נמצאו כגורמים מעוררים מוטיבציה לירידה במשקל. המחסומים שתוארו היו קושי בניהול שגרת תזונה ופעילות גופנית, לחץ, פעילות חברתית ומחסור בזמן.

החוקרים סיכמו כי נשים בגיל המעבר נתקלות במחסומים ואתגרים רבים הקשורים לירידה במשקל. על פי החוקרים, הבנה של מחסומים אלה יכולה להיות שימושית במהלך תכנון אסטרטגיות לשמירה על משקל תקין.

מקור:

Sakshi  et. al (2022) Menopause DOI: 10.1097/GME.0000000000001909

נושאים קשורים:  השמנת יתר,  דיאטה,  מחקרים,  נשים,  מנופאוזה
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו